Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviai
Raseinių rajono Šiluvos gimnazijos 1-2 klasių mokiniai dalyvavome programoje ,,Šviečiamoji gyvulininkystė“, kurios tikslas – skatinti vaikų susidomėjimą gyvulininkyste. Programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija ir Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.

Įgyvendinant programą vaikai supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis. Mes, programos dalyviai, įgyvendinantys II programos modulį, savarankiškai vykdėme šviečiamąją veiklą savo gimnazijoje ir dalyvavome agentūros organizuotoje pažintinėje išvykoje į ūkininko ūkį.

Gegužės 21 dieną dalyvavome agentūros organizuojamoje pažintinėje išvykoje į Žilių šeimos ekologinį ūkį. Ten sužinojome apie ekologinį ūkininkavimą, apie tai, kodėl svarbu rūpintis gamta. Mokėmės pažinti augalus ir gyvūnus. Atlikome praktines užduotis ūkyje: mokėmės sodinti, kompostuoti. Turėjome galimybę paragauti mėsos gaminių užaugintų ekologiniame ūkyje.

Birželio 6 dieną vykome pas Šiluvos krašto bitininką Gediminą Armošką. Bitininko sūnus Kristupas papasakojo apie bičių produktų gydomąsias savybes, jų vartojimą ir pačią bitininko profesiją. Smagu, kad turėjome galimybę paragauti įvairių bičių produktų, medaus su liofilizuotomis uogomis ir vaistažolėmis. Visiems skaniausias buvo medus su braškėmis. Vėliau pabandėme akiuoti korius bei sukti medų. Taip pat turėjome galimybę patyrinėti bitutes. Bandėme atpažinti bičių motinėlę.

Sužinojome įdomių dalykų apie bitutes, apie tai, kad medus seniau buvo labai svarbus įvairių šeimos ceremonijų simbolis.

Bitininkas pakvietė vasarą užsukti į svečius ir padėti darbuotis bityne. Ir mes, vaikai, ir manom, mūsų mokytojos, grįžome į klases pilni įspūdžių, naujų patirčių.

Visada smagu gauti dovanų, tad organizatorių dovanoti kelioniniai maišeliai, gertuvės ir knygutės „Augink. Rūpinkis. Mylėk.“ suteikė daug džiaugsmo.

Birželio 17, 2024