ATSAKINGA

Albina Gedvilienė

Tel. Nr. 8 682 10 626

El. p albiniuks@gmail.com

INFORMACINIS PRANEŠIMAS


DĖL PROFILAKTINIO MOKINIŲ SVEIKATOS PATIKRINIMO


Esama situacija, susijusi su vaikų sveikatos užtikrinimu COVID-19 pandemijos sąlygomis, kelia nerimą.  2020 metais, lyginant su 2019-aisiais, ženkliai - 17,9 proc. sumažėjo sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto, skaičius. Į šį skaičių įeina ir kasmetiniai mokinių sveikatos patikrinimai. Nerimą kelia ir tai, kad sumažėjo skiepijimo apimtys, padidėjo užleistų astmos, endokrininių ir onkologinių atvejų skaičius. Primename, kad planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos vaikams šiuo metu neapribotos ir teikiamos visa apimtimi, todėl dar neužsiregistravusius profilaktiniam vaiko sveikatos patikrinimui, kviečiame tai padaryti kuo greičiau. 

Remiantis Higienos instituto Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos (VSS IS) duomenimis, šiuo metu vos 50 proc. Raseinių rajono moksleivių turi pateiktą pilnai galiojantį Mokinio sveikatos pažymėjimą (užpildytos abi pažymėjimo dalys). Beveik 27 proc. moksleivių sveikatos nėra pasitikrinę – neužpildyta nei viena pažymėjimo dalis. Likusi dalis – maždaug 23 proc. moksleivių turi užpildytą tik vieną Mokinio sveikatos pažymėjimo dalį (užpildyta arba I dalis „Sveikatos būklės įvertinimas“, arba II dalis - „Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas“).

Gerbiami tėveliai, norime priminti, kad turite teisę PSDF biudžeto lėšomis nemokamai patikrinti vaiko sveikatą ir jei to dar nepadarėte, raginame suplanuoti ir tai atlikti kaip įmanoma greičiau. Praktika rodo, kad šis sveikatos patikrinimas gali būti gyvybiškai svarbus, todėl kviečiame atsakingai vertinti susidariusią situaciją ir pasirūpinti savo vaikų sveikata.


Visuomenės sveikatos specialistas

Atnaujinta: 2022-11-30