Edukacinė išvyka į Raseinių krašto istorijos muziejų.
Sudalyvavę visuomeninėje akcijoje, Ukrainos laisvei paremti, I klasės mokiniai nuvyko į Raseinių krašto istorijos muziejų. Kadangi pilietiškumo ugdymo programa yra prioritetinė, todėl mes stengiamės dalyvauti įvairiuose renginiuose ir būti savo šalies patriotais

Muziejuje mes sužinojome daug naujo apie Raseinių kraštą, galėjome virtualios realybės technologijų pagalba, nusikelti į praeitį ir pamatyti, kaip buvo kalinami politiniai kaliniai, apžiūrėti partizanų bunkerius. Tik įžengus pro duris, pasitiko slogi atmosfera ir atrodė, kad esame tikrame kalėjime. Pilkos sienos, kameros, geležiniai laiptai- viskas nukėlė į praeitį. Su virtualiais akiniais pabuvome to meto itin mažose kalėjimo kamerose, kuriose kalėdavo net 20 kalinių. 

    Labai įdomu buvo pamatyti Žaiginio buvusius rūmus, pirmąjį medinį Lyduvėnų tiltą, partizanų slėptuves, senuosius Raseinių gyvenamuosius kvartalus ir svarbius objektus. Pabandėme atlikti istorinį testą, susipažinome su senaisiais pinigais, apžiūrėjome Raseiniuose gyvenusių Žemaičių šeimos nuotraukas ir išlikusius daiktus.

   Muziejuje eksponuojama mūsų kraštiečio, kilusio iš Šiluvos, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus darbų paroda.

 Muziejaus aplankymas ir informacija įrodo mums, kad privalome žinoti savo krašto praeitį, kad sugebėtume  vertinti dabartį ir galėtume kurti šalies ateitį.

                                                                                                                     I klasės mokiniai

Vasario 27, 2023

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras