,,Buna dominaca‘‘ arba ,,Labas rytas“
Tokiais pasisveikinimo žodžiais prasidėjo kiekvienos dienos rytas Rumunijoje.

Niūrią lapkričio trečiosios dieną grupė Šiluvos gimnazijos mokinių lydimi anglų kalbos mokytojų I. Jagminienės ir A. Galinaitienės leidosi kelionėn į Rumuniją. Čia, Rumunijoje, Fokšani mieste vyko ketvirtasis Erasmus+ projekto ,,Būk draugas, nesityčiok“ (,,Be Budy, NOT Bully“ ) mobilių grupių iš Bulgarijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos susitikimas. Projekto veiklos vyko ne tik Fokšani miesto ,,Aleksandru Vlahuta“ vidurinėje mokykloje, bet ir miesto erdvėse.

Projekto savaitės metu susipažinome su Rumunijos istorija, kultūra, ragavome tradicinius patiekalus. Kaimyniniame Brašovo mieste, kuris nuo viduramžių buvo Rumunų kultūros centru, lankėmės legendomis apipintoje Brano pilyje, kuri priklausė grafui Drakulai, grožėjomės senamiesčiu.

Pro autobuso langą stebėjome didžiules vynuogių plantacijas ir avių kaimenes. Rumunija garsi savo įvairių rūšių vynu, kuris eksportuojamas į kitas šalis.

Kai darganotas lapkritis savo vėsa ir nesibaigiančiu lietumi gaubė gimtinės laukus, mes džiaugėmės 20-25 laipsnių šiluma, saulutės spinduliais ir gėrėjomės nenusakomo grožio chrizantemų žiedais botanikos sode. Po malonaus pasivaikščiojimo ir patirtų įspūdžių ,,Nikolae Orghidan“ mokykloje Nr.9 susitikome su organizacijos ,,Gelbėkime vaikus“ nariais ir psichologe. Šios organizacijos nariai vyresniųjų klasių mokiniai savanoriai iš įvairių mokyklų, kurie po pamokų renkasi minėtoje mokykloje ir padeda probleminių šeimų vaikams paruošti namų darbus, prasmingai praleisti laisvalaikį.

Viešėdami Rumunijoje ne tik vykome į ekskursijas, bet ir aktyviai leidome laiką sportuodami, mokėmės tautinių šokių, gaminome suvenyrus. Greitai prabėgo savaitė apgaubusi mus ne tik saulutės, bet ir draugiškų širdžių šiluma. Išsiskyrėme laukdami sekančio grupių susitikimo.

Angelė Galinaitienė

anglų k. mokytoja metodininkė,