Edukacinė kelionė į Šiaulius
Gegužės 16 dieną Šiluvos gimnazijos 2 klasės mokiniai vyko į Šiauliuose įsikūrusį šokolado muziejų, saldainių fabrike „Rūta“.

Ekskursija šokolado muziejuje prasidėjo edukaciniu užsiėmimu šokolado dirbtuvėlėse. Sužinojome, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, išmėginome savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus, čia pat juos ragavome. Susėdę aplink kakavmedį, klausėmės istorijos apie   beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinojome, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirdome apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus, apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“, kurio istorija prasidėjo 1913 m. Šiauliuose. Žiūrėjome filmą apie šokolado gamybą, kūrėme savo klasės saldainio popierėlį. Apsilankėme firminėje „Rūtos“ parduotuvėje. Vėliau lankėmės vieninteliame Lietuvoje specializuotame dviračių muziejuje, kuris skirtas dviračio istorijai. Pirmame muziejaus aukšte vaikams džiaugsmo suteikė varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Išbandėme netradicinę sporto priemonę – velomobilį, apžiūrėjome plento dviračių eksponatus. Grįžome pilni pačių nuostabiausių įspūdžių, patyrę kelionės ir pažinimo džiaugsmą.

2 klasės mokytoja R. Kriaučiūnienė

Gegužės 18, 2023