Respublikinis matematikos renginys „Moku, pritaikau“
Graikiška raidė π plačiai naudojama matematikoje ir fizikoje. Euklido geometrijoje π įeina į apskritimo ilgio bei ploto skaičiavimo formules.

Graikiška raidė π plačiai naudojama matematikoje ir fizikojeEuklido geometrijoje π įeina į apskritimo ilgio bei ploto skaičiavimo formules. π yra iracionalusis skaičius, taip pat nenustatyta ar yra kokia nors seka jo užrašymui.  Apytikslė šio skaičiaus reikšmė yra:

3,141 592 653 589 793 238 462 643 383 279 502 884 197 169 399 375 105 820 974 944 592 3...

Kovo 14 d. (3 mėnuo,14 diena)  Šiluvos gimnazija suorganizavo tradicinį matematikos konkursą “Moku, pritaikau”. Ankstesnis šio renginio pavadinimas buvo “Pi”. Dalyvauti renginyje pageidavo 6 mokyklos: Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, Raseinių r. Viktoro Petkaus progimnazija, Šiaulių sanatorinė mokykla ir renginio organizatoriai – Raseinių r. Šiluvos gimnazija. Mokiniai turėjo atlikti individualias užduotis, komandinę  ir kūrybines užduotis. Individualias užduotis parengė  Šiluvos gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Rasa Samušytė, o komandinę užduotį parengė tos pačios mokyklos biologojos vyresnioji mokytoja  Jūratė Valatkienė, mokinius dalyvauti konkursui parengė matematikos mokytoja Danguolė Radzišauskienė. Mokiniams atlikus užduotis, komisija suskaičiavo rezultatus:
 Komandinė užduotis:
1 vieta Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla
1 vieta Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
1 vieta Raseinių r. Šiluvos gimnazija
2 vieta Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija
2 vieta Raseinių Viktoro Petkaus progimnazija
3 vieta Šiaulių sanatorinė mokykla
 Individualios užduotys:
1 vieta Baukytė Urtė, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija
2 vieta Petravičiūtė Vestina, Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla
2 vieta Vasiliauskaitė Dovilė, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija
3 vieta Virkutis Dominykas, Raseinių Viktoro Petkaus progimnazija
3 vieta Povilaitis Pijus, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija
3 vieta Šavelis Titas, Raseinių Viktoro Petkaus progimnazija
 Kūrybinės užduotys: (4 atskiros kūrybinės užduotys)
 1 užduotis Povilaitis Pijus, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija
 2 užduotis Šaltytė Barbora, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, Bredelytė    Viktorija, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
 3 užduotis Baukytė Urtė,  Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija
 4 užduotis Vasiliauskaitė Dovilė, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, Armoškaitė Giedrė, Raseinių r. Šiluvos gimnazija

Mokiniai buvo apdovanoti Raseinių rajono Švietimo pagalbos tarnybos diplomais, o mokytojos, organizavusios renginį - Raseinių rajono Švietimo pagalbos tarnybos padėkomis.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir įdomiai praleidusiems laiką, bei daugiau pamilusiems matematiką.

Matematikos  vyresnioji Danguolė Radzišauskienė

Kovo 31, 2022