Projektas „Rieda mokslo banga“
Neseniai per mokyklas nuvilnijo rajoninis projektas „Bendradarbiavimo proveržis „Rieda mokslo banga“, kurį inicijavo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija. Šio projekto tikslas- skatinti Raseinių rajono savivaldybės ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir organizuoti susitikimus.

Idėja-   į susitikimą vykstančiųjų   pasirinktu būdu organizuoti veiklas, susijusias su menų mokslais. Dalyvaujančios ugdymo įstaigos burtu keliu išsitraukė, kurioje įstaigoje lankysis. Kiekviena įstaiga kartą per metus lankėsi vienoje iš rajono mokyklų ar darželių, taip pat priėmė vieną svečių grupę. Ugdymo įstaigos pasikeitė informacija apie kontaktinius asmenis, su kuriais buvo derinamos susitikimų detalės. Galėjo būti vykdomos pačios įvairiausios veiklos: viktorinos, varžytuvės, moksliniai tyrimai, bandymai, patirtinis ugdymas, STEAM veiklos, meninis pasirodymas, šokių, žaidimų, dainų mokymasis ir t.t. Atvykstanti ugdymo įstaiga prisistatė ir organizavo aktyvią, pagal galimybes mokslu grįstą, meninę veiklą.

Taip lėmė burtai, kad gegužės 5d. sulaukėme svečių iš Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos. Jie atsivežė trijų grupių mokinius: PUG, pradinių  bei 5-II klasių. Veiklos vyko aktų ir sporto salėse   bei darželio grupėje. Vėliau visi rinkosi pristatymui į aktų salę, taip pat dalyvavo ekskursijoje po Šiluvos miestelį.

Kitas šio projekto žingsnis – mūsų gimnazijos išvyka į Ariogalos lopšelį- darželį. Ten taip pat buvo organizuotos įvairios meninės veiklos. Vaikai piešė, lipdė, darė darbelius. Vėliau kartu susirinkę pristatė ir aptarė.

Projekte dalyvavo skirtingo amžiaus vaikai/mokiniai, įvairių dalykų mokytojai bei mokyklų administracijos atstovai. Dalyviai turiningai pabendravo su kitų mokyklų mokiniais, daugiau sužinojo vieni apie kitus, dalijosi gerąja patirtimi. Tikėtina, kad dalyvavimas projekte paskatino ugdymo įstaigas veiksmingesniam   bendradarbiavimui, suteikė didesnę galimybę menų populiarinimui.

IV klasės mokinė Agnė Rimkutė

Gegužės 25, 2022