Literatūrinė edukacija „Mitinių būtybių šiandieninės slėptuvės“.
Džiugu, kai vyksta socialinių partnerių bendradarbiavimas. Balandžio 27 d. Raseinių MMVB Šiluvos filialas, pakvietė Šiluvos gimnazijos pradinukus į susitikimą su mitologijos temomis rašančia vaikų ir jaunimo knygų autore, iliustruotoja, įvairių literatūrinių projektų sumanytoja – KOTRYNA ZYLE, kuri yra pelniusi ne vieną apdovanojimą už savo kūrybą.

Virtualaus susitikimo metu, Kotryna Zylė vaikams pasakojo apie senąjį lietuvių tikėjimą, kai kiekviena svarbi žmogaus gyvenimo sritis turėjo po ją saugančią būtybę, deivę ar dievaitį. Su vaikais buvo diskutuojama, ką mitologija mums pasakoja apie tuometines žmonių baimes ir įpročius, aptariama, ką mitinės būtybės, kiekviena pagal jai būdingas savybes, galėtų veikti šiais laikais. Ne mažiau svarbi ir knygų kūrimo užkulisių istorija – nuotaikingas skaidrių pristatymas atkleidė knygos iliustracijų gimimo procesą, autorė pasakojo kokias „slaptas žinutes“ dailininkai palieka savo piešiniuose ir kas iš tiesų pozavo mitinių būtybių portretams. 


Keletas vaikų atsiliepimų iš po susitikimo: 

Justinas U. „Labai patiko jos pasakojimas apie pristatytas knygas, labai patiko jos knygų iliustracijos. Nustebau, kad ji tokia jauna išleido pirmąją knygą  “ 

Paulius K. „Man labai patiko sukurtos knygos. Rašytoja yra labai miela ir maloni! Kurkite ir toliau knygas, lauksime!“. 

Erikas V. „Aš buvau susitikime su Kotryna Zyle, ji pristatė savo knyga „Mitinių būtybių šiandieninės slėptuvės. Man labai patiko ši knyga ir labai patiko pasakojimas apie baubą, kuris bijojo šviesos“. 

Aurimas Č. „Man labiausiai patiko, kad rašytoja naudojo savo ir savo vyro nuotraukas knygos iliustracijoms“.

Vakarė Š. „Man labai patiko rašytojos kūryba. Patiko atsakinėti į klausimus. Labai noriu perskaityti knygą“. 

Ieva V. „Man labiausiai patiko kai rašytoja pasakojo, kaip ji piešė ir fotografavo“.  


Susitikimas vyko per ZOOM platformą, už kurį dėkojame Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, kuri finansavo renginį. 

Balandžio 28, 2021

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras