Pilietinė akcija „Lietuva kviečia džiaugtis“, skirta paminėti Vasario 16-ąją
Vasario 10 d. gimnazijoje vyko pilietinės akcijos „Lietuva kviečia džiaugtis“ baigiamasis renginys, skirtas paminėti Vasario 16 –ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

. Šioje akcijoje dalyvavo visi mokiniai nuo pirmokėlių iki abiturientų. Akcijos tikslas – sukurti  trumpą video filmuką ar kitokios formos pristatymą, kuriame būtų atsakymas į klausimą „Kas mane džiugina augant, gyvenant ir mokantis Lietuvoje“. Nuo gruodžio iki sausio mėnesio pabaigos vyko kūrybinis darbas: vieni mokiniai filmavo kitus ir filmavosi patys, kiti rinko informaciją internete, dar kitiems į pagalbą atėjo klasių vadovai. Taip pat visą savaitę šventiška atmosfera jutosi visoje gimnazijoje : mažieji statė pilis, gamino įvairius darbelius su Lietuvos atributika, langai buvo papuošti Lietuvos vėliavos spalvomis.

Šventinis  renginys prasidėjo gimnazijos himnu. Vėliau buvo pristatyti visi darbai, skambėjo gražūs posmai apie Tėvynę. Šiuos eilėraščius skaitė III klasės mokiniai Gintarė Kundrotaitė ir Dovydas Valinčius. Peržiūrėjus visus video, komisija išskyrė 4 originaliausius darbus ir jų kūrėjams buvo įteiktos padėkos bei saldžios dovanėlės. 4 klasės mokiniams –už meilę gimtajai kalbai, 5 klasei –už aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą akcijoje, II klasei –už išradingą ir inovatyvų jos pristatymą, III klasei - už originalų akcijos vykdymą ir pristatymą. Renginį stebėjęs gimnazijos direktorius  Rimas Puidokas pajuokavo, kad akciją galima būtų pavadinti šiek tiek kitaip- „Šiluva kviečia džiaugtis“. Gimnazijos vadovas nuoširdžiai dėkojo visiems akcijos dalyviams už gražią idėją ir jos   įgyvendinimą, mokiniams palinkėjo gražių ir turiningų atostogų, gražios Vasario 16 –osios.

Pasitikdami Vasario 16-ąją vis iš naujo mokomės pasakoti, vertinti ir jausti savo istoriją. Smagu, kad galime džiaugtis šia švente.

Mokytoja Rita Jocienė

Vasario 20, 2023