Europos kalbų diena
Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų rugsėjo 26-tąją minėti kalbų dieną – puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę.

Kasmet užsienio kalbų mokytojų iniciatyva šią dieną pažymime ir mūsų mokykloje.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Indrė Jagminienė paminėjo šią dieną su III gimnazijos klasės mokiniais, kurie kūrė plakatus, naudodami internetinio grafinio dizaino įrankį „Canva“.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Angelė Galinaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Norkienė I gimnazijos klasėje vedė integruotą pamoką ,,Kalbų ir kultūrų įvairovė“. Išklausę mokytojų pasakojimų, peržiūrėję paruoštas skaidres mokiniai dirbo grupėse ir atliko įvairias užduotis: ant Babelio bokšto klijavo lapelius su Europos kalbomis, bandė teisingai įvardinti, kokia kalba parašytas sakinys, sudarė lietuvių-anglų kalbų ,,žodynėlį‘‘. Mokiniai savikritiškai pildė refleksijos lapus, svarstė, kas pasisekė, ko dar reikėtų mokytis. Pamokos pabaigoje padaryta išvada, jog reikia mokytis kalbų, domėtis kitomis kultūromis, tačiau lietuvių kalba būtent ta, kuri moko vaikščioti gimtojo krašto keliais.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Janina Nyderienė ir rusų kalbos mokytoja metodininkė Rita Jocienė savo pamokų metu suorganizavo konkursą 8 klasės mokiniams „Ką mes žinome apie Europos kalbas“. Šio konkurso metu mokiniai diskutavo, išsakė savo nuomones, kalbėjo apie šalis, kuriose lankėsi ir kuri kalba jiems patinka, piešė piešinius su įvairių šalių simbolika.  Mokytoja Rita Jocienė lietuvių kalbos pamokoje su ukrainiečiais mokė juos lietuviškos abėcėlės, žaidė žaidimus, piešė šalį, kurioje dabar jie gyvena.

Europos kalbų dieną buvo siekiama parodyti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą ir suteikia naujų idėjų.

Jaunoji žurnalistė Greta Vaičikauskaitė

Rugsėjo 28, 2022