Išvyka į Naisius
Gegužės 9 dieną Šiluvos gimnazijos pirmokai, trečiokai ir ketvirtokai vyko į Naisius. Juos pasitiko Naisių informacinio centro ekskursijų vadovė. Ji papasakojo vaikams apie Naisių lankytinas vietas: senovės Baltų dievų ir deivių skulptūrų parką, Baltų areną, Naisių teatrą, muziejų, žirgyną.

Mokiniai, susiskirstę į grupes, dalyvavo edukacijose. Itališkos picos gaminimo edukacijos metu susipažino su šio patiekalo gaminimo išskirtinumais, istorija. Mokiniai patys gamino picą, ragavo. Vaišinosi sultimis, ledais.

Kol vieni gamino picą, kiti keliavo susipažinti su Zigmo Gėlės namais. Muziejininkės supažindino mažuosius lankytojus su poeto namais, pristatė eksponatus. Ekspozicijų salėje vaikai apžiūrėjo įvairius namų apyvokos daiktus: senovinę skalbimo mašiną (kultuvę), lygintuvą (kočėlus), šviestuvą (balaną) ir patys bandė juos panaudoti pagal paskirtį. Susipažino su  poeto kūryba, atliko kūrybines užduotis, rašė žąsies plunksna, mokėsi liaudiškų žaidimų.

Mokiniai apsilankė ir Naisių žirgyne, kur susipažino su žemaitukais. Edukatorė paaiškino, kaip supinami žirgo karčiai ir uodega, kokia turi būti žirgo priežiūra, kaip matuojamas ūgis, kaip suteikiami žirgams vardai.

Mokiniai į namus grįžo įgiję naujų patirčių, praturtinę savo žodyną senoviniais žodžiais, išmokę liaudiškų žaidimų. Už visus patirtus malonius įspūdžius ir kelionę Šiluvos gimnazijos pradinukai dėkoja Naisių bendruomenei, „Agrokoncerno“ kolektyvui ir ypač jo vadovui.

Gegužės 20, 2024