Minėjimas, skirtas Maironio 160- osioms gimimo metinėms
Rašytojas V. Mykolaitis- Putinas apie Maironį yra pasakęs taip: ,, Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie.

Rašytojas V. Mykolaitis- Putinas apie Maironį yra pasakęs taip: ,, Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie. Ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, o lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei,- žodžio, padėjusio mums rasti save, apsispręsti ir visą amžių pasilikti su savo kraštu, su savo tauta.“

Apie tokį poetą ir kalbėjome spalio 20- tą dieną. Šventės vedėjai Greta ir Dovydas pasakojo apie Maironio kūrybą, gyvenimo kelią, skaitė eilėraščius.

Minėjimo sumanytojos bibliotekininkė Lilija ir lietuvių kalbos mokytoja Rasa pakvietė į virtualią kelionę po Maironio muziejų Kaune, organizavo viktoriną, kurios užduotis geriausiai atliko III kl. gimnazistai.

Pasigirdus M. K. Čiurlionio simfoninei poemai ,, Jūra“ ir sušvitus jūros vaizdams, scenoje pasirodė abiturientės su šokio kompozicija ,, Jūros bangos.“(Merginas paruošė šokio mokytoja Neringa.)Tuo pačiu metu suskambo Maironio ,, Nuo Birutės kalno“, kurį deklamavo vaidilute virtusi Raseinių M. Martinaičio VB Šiluvos filialo bibliotekininkė Jelena.

Šventėje skambėjo Maironio eilės, tapusios dainomis- ,,Tu neverk, motušėl“, ,, Už Raseinių, ant Dubysos“, ,, Trakų pilis.“ Renginys baigėsi balade ,, Jūratė ir Kastytis“ bei arija ,, Dievas davė“ iš roko operos ,, Jūratė ir Kastytis.“

                                    Beatričė Mažeikaitė, IV kl. mokinė

Spalio 24, 2022

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras