Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas
Visą praėjusią savaitę gimnazijoje vyko pilietinė iniciatyva „Tolerancijos namas“.

Mokiniai kartu su savo auklėtojais aiškinosi ir analizavo žodžio Tolerancija reikšmę, kalbėjosi ir aptarė, kokioje  visuomenėje mes gyvename, kokie žmonės mus supa. Klasės valandėlių metu buvo diskutuojama, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos /netolerancijos atvejus. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Todėl, kaip turėtų atrodyti tolerancijos namas, sprendė patys mokiniai. Jis gali būti toks, kuriame gyvename arba toks, kokį kuriame ir kokiame svajojame gyventi. Gimnazijos 2-4, 5-8 ir I-IV klasių mokiniai prisidėjo prie tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16 -osios paminėjimo ir gamino namus, kurie puošia gimnazijos erdves. Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 metų, kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tikimės, kad kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Jaunoji žurnalistė Vilmantė Naikutė

Lapkričio 22, 2022