Užgavėnių šventė
Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutines žiemos mėnesio dienas.

Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. Šiluvos gimnazijos ikimokyklinių, priešmokyklinės grupių ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai vasario 13 dieną vijo iš kiemo žiemą. Vaikai tam ruošėsi: gamino kaukes, mokėsi Užgavėnių žaidimų, ratelių, blynų kaulijimo ketureilių. Linksmai nusiteikę ir pasipuošę kaukėmis visi susirinko aktų salėje, kur dainavo, šoko, dūko, atsakinėjo į klausimus apie Užgavėnių tradicijas. Šventinę nuotaiką stiprino Kanapinio ir Lašininio ginčas bei imtynės, kuris kurį nugalės. Didelio persirengėlių palaikymo sulaukęs Kanapinis laimėjo grumtynes, o Lašininiui teko kumpius nešti lauk. Išvarę žiemą, visi dalyviai vaišinosi blynais, nes sakoma, jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, sveikas ir stiprus.

Priešmokyklinio ugdymo auklėtoja Rasa Burinskienė

Vasario 15, 2024