,,Muziejus ant ratų“ aplankė Šiluvos gimnazijos mokinius
Lietuvos švietimo muziejus kartu su projekto partneriais įgyvendina projektą „Muziejus ant ratų“.

Šio projekto tikslas – pasitelkiant inovatyvias technologijas sukurti išmanų sprendimą, skatinantį Lietuvos švietimo istorijos pažinimą. Mobilaus muziejaus aplinka įkvėpta laiko mašinos tematikos, kuri simbolizuoja muziejaus technologinę pažangą. Autobuso viduje panaudotas platus spektras interaktyviųjų technologijų: lietimui jautrūs ekranai, planšetiniai kompiuteriai, televizoriai, įdiegtos LED bei garso sistemos. Muziejus autobuse – tai inovatyvus sprendimas, suteikiantis išmanius instrumentus kultūrinių ir istorinių žinių perdavimui. Sukurti interaktyvūs žaidybiniai metodai, skatinantys naujų žinių ir įgūdžių įgijimą, sprendžiant skirtingų laikmečių galvosūkius.    

Raseinių r. Šiluvos gimnazijos mokinių komanda turėjo galimybę prisiliesti prie inovatyvių technologijų pažindinantis su Lietuvos istoriniais momentais bei šalies švietimo istorijos tema. Mokiniai buvo padalinti į dvi komandas, kurios tarpusavyje varžėsi, kas laimės: ,,Reformatai“ ar ,,Kontreformatai“. Jie turėjo išspręsti galvosūkius, atsakyti į klausimus, atlikti visus techninius procesus, jog išspausdintų Bibliją, išspręsti skaitmenines logines užduotis, spalvinti, rašyti, apskaičiuoti, surasti teisingus atsakymus. Bažnyčių statyba, politinių pasirinkimų klausimai, taip pat neaplenkė – reikėjo priimti sudėtingus sprendimus, kurie lėmė tolimesnę Lietuvos švietimo istorijos tėkmę. Laimėjo ,,Reformatų“ komanda. Šis projektas suteikė mokiniams galimybę patirti komandinio darbo sėkmę, lavinti visas kompetencijas pasitelkiant pačias naujausias technologijas.  Mokiniai grįžo pakilios nuotaikos ir kupini įspūdžių.

 „Muziejus ant ratų“ skatina kultūrinės ir edukacinės veiklos prieinamumą atokiuose Lietuvos kampeliuose, suteikdamas kokybišką mokomąjį turinį, pritaikytą įvairaus amžiaus grupėms. Ši edukacija mokiniams buvo puiki proga suvokti, jog patyriminis ugdymas – tai procesas, kuris teikia malonumą ir yra motyvuojantis, kad geriausia mokytis iš savo patirties, sėkmių ir klaidų  bei atradimų.  Dėkojame už šią patirtį Lietuvos švietimo muziejaus edukatoriams,  pasiūliusiems mūsų gimnazijos mokiniams pažinti Lietuvos istoriją pasitelkiant interaktyvias technologijas.

                     

                 Regina Užumeckienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Sausio 29, 2024

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras