Edukacinė išvyka į Kauno IX fortą ir Kauno pilį
2024 m. birželio 14 dieną II klasės mokiniai su auklėtoja Janina Nyderiene paminėjo Gedulo ir Vilties dieną, aplankydami Kauno IX fortą ir Kauno pilį.

IX fortas pastatytas1913 m. Jame buvo nužudyta apie 50 000 žmonių. Mokiniai apžiūrėjo ekspozicijas, pamatė kalinių įkalinimo patalpas ir kameras, valgyklą, pasimatymų kambarį. Susidomėję žiūrėjo nuotraukas, skaitė išgyvenusių žmonių pasakojimus.

Sekantis išvykos tikslas buvo Kauno pilis, kuri buvo pastatyta XIV a. kryžiuočių antpuoliams atremti ir yra Nemuno ir Neries santakoje. Pilies didybė sužavėjo visus. Pasivaikščiojimas po pilies parką ir sportiniai užsiėmimai buvo gera poilsio pramoga.

Ši išvyka mokiniams patiko, nes leido nusikelti į praeitį, pažiūrėti, kaip buvo kalinami žmonės ir kiek kančių jie patyrė. Tai geras ir patriotiškumą ugdantis pavyzdys jaunajai kartai.

Birželio 18, 2024