Gruodžio 3-7 dienomis mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 8 klasės mokiniai Beatričė Mažeikaitė, Eglė Kalendaitė, Martynas Pranckevičius ir Kristupas Armoška, anglų kalbos mokytoja Angelė Galinaitienė ir projekto koordinatorė Indrė Jagminienė keliavo į Bulgarijos miestą Mezdrą, kur vyko tarptautinis komandų susitikimas. Mezdra – miestas šiaurės vakarų Bulgarijoje, Iskaro kairiajame krante, į šiaurę nuo Balkanų kalnų. Susitikime dalyvavo partneriai iš Bulgarijos, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos. Šio susitikimo metu buvo aptarta dvejų metų projekto koncepcija, veiklos bei mobilumų datos.
Pirmadienį nuo ankstyvo ryto Ivan Vazov vidurinėje mokykloje mūsų laukė iškilmingas sutikimas. Po kurio vyko visų komandų prisistatymas, psichologės paskaita apie patyčias. Kiek vėliau apsilankėme miesto savivaldybėje, kur mus visus pasveikino meras. Taip pat aplankėme darželio vaikus, kurie įrodė, kad tolerancija prasideda nuo pačių mažiausiųjų. Stebėjome popamokine veikla (tradiciniais šokiais, dainavimu) užsiimančių mokinių programas.
Antradienį išvykome į Bulgarijos sostinę - Sofiją. Kiekviena šalis, kiekvienam miestui turi kuo didesnį, o Sofijoje akis paganyti tikrai yra ką. Dabartinis - Sofijos - vardas simbolizuoja išmintį. Susikaupimu ir rimtimi dvelkia ir pati Išminties deivės Sofijos skulptūra, stovinti miesto centras. Po ir esančioje kolonoje iškalti vaizdiniai pasakoja miesto istoriją, mini ir senasis miesto pavadinimas Serdika. „Žymiausi Sofijos architektūriniai ir istoriniai objektai“: Šv. Aleksandro Nevskio katedra (šalies išsivadavimo nuo turkų priespaudos simbolis), Šv. Sofijos soboras, taip pat iki šių dienų išlikusi Šv. Jurgio cerkvė ir kitos įžymybės. Sostinėje susitikome su „Animus Association“ ir „National Network for Children“ atstovais.
Trečiadienį aplankėme vaikų teisių centrą „Vracoje“. Pabuvojome Ledenika kalno urve, kuris tęsiasi apie 300 metrų. Plėtėm akiratį apie bulgarų etnografiją ir pasakoju lankydamiesi muziejuose.
Ketvirtadienį Ivan Vazov vidurinėje mokykloje pristatoma kiekvienos šalies švietimo sistema. Mokiniai varžėsi viktorinoje, kūrėjo plakate ir skrajutes apie patyčią, kurį išdalino praeiviams žygio metu link miesto centro. „Hip-hop stiliaus šokius“. Ne visi išdrįso pamėginti šokti. Vakare kartu su mokyklos tėveliais ragavome vietinius patiekalus, kartu žiūrėdami tradicinius šokių pasirodymus.
Penktadienį po sunkių darbų reikia ir atokvėpio. Aplankėme: Ritlite - uolienų formacijas; „Kaleto tvirtybė“, „Doyado Yotso“ paminklą ir Čerepiškų vienuolyną, kur tautinio atgimimo metu b uvo įkurta mokykla, rašomos ir perrašinėjamos knygos, evangelija. Grįžę mokiniai praleido šiek tiek laiko laiko ir vėl visi susitiko atsisveikinimo vakarienei, kur visiems buvo įteikti dalyvių tarptautiniai projektai.
Projektas yra finansuojamas iš „Erasmus +“ programų, kurį Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo pagrindinių paramos fondas.