Edukacija ,, Šiluva – savi namai“
Baigiasi mokslo metai. Vis sunkiau pavyksta susikaupti ir pamokose išlaikyti dėmesį. Juk pro langus žvilgčioja saulutė... Todėl labai apsidžiaugėme išgirdę, jog šiandien Lietuvių kalbos pamokose mokysimės kitaip.

7 ir I kl. mokinius pasivaikščioti po Šiluvą ir išgirsti daug įdomių , negirdėtų dalykų pakvietė Birutė Greicienė. Sužinojome apie sovietmečiu čia veikusią areštinę, apie tai, kaip dabartinėje turgaus aikštėje būdavo suguldomi nukankinti miško broliai, kovoję už Lietuvos laisvę. Ponia Birutė pasakoja apie žymius žmones, vienaip ar kitaip susijusius su mūsų miesteliu. Lydimi įdomių jos istorijų aplankėme režisieriaus Eimunto Nekrošiaus kapą, stabtelėjome prie jo atminimo įamžinimo kėdės, stovinčios aikštėje netoli bažnyčios. Išgirdome apie popiežių Joną Paulių II, knygnešį Kazimierą Roseną, jo anūką aktorių Arną Roseną. Susikaupę žvelgėme į freskas koplyčioje.

Laikas prabėgo nejučia. Rodos, kasdien vaikštome Šiluvos takais, o apie jos istoriją žinome ne kiek. Dabar žinosime daugiau. Už kitokias, malonias ir įdomias pamokas dėkojame Birutei Greicienei, skyriai laiką mums ir nuoširdžiai pasakojusiai apie išskirtines miestelio vietas bei žmones, dovanojusius dalelę širdies Šiluvai.

Aš kl. gimnazistė Deimantė Danusaitė

Birželio 07, 2023