„Gerųjų žodžių kryptimi“
Minėjimas, skirtas Justino Marcinkevičiaus 90 – osioms gimimo metinėms

Lietuvių poetas, prozininkas, dramaturgas, vertėjas gimė 1930 metų kovo 10 d. Prienų rajone. Pagrindinės poeto temos – Lietuva, jos istorija ir dabartis, žmogus, jo dora, gerumas.

Tiek kartų tai girdėta! Iki skausmo žinoma, tačiau vis norima apie tai kalbėti vėl ir vėl... Šiandien, minėdami Justino Marcinkevičiaus 90 – ąjį gimtadienį, pravėrėme gimtosios kalbos namų duris, pajutome, anot poeto, žodžio skonį burnoj...

Renginio metu skaitėme ištraukas iš  knygos „Dienoraštis be datų“, deklamavome poeto eiles, klausėmės paties kūrėjo (video įrašai), gėrėjomės skaidrėmis, pasakojančiomis apie Justiną Marcinkevičių, jo šeimą, draugus.

Nuvinguriavo smuiko garsai ir merginų atliekama daina „Tai gražiai mane augino“. Išklausėme ir buvusio mūsų mokyklos mokinio G. Tautkaus dainos Justino Marcinkevičiaus žodžiais „Tėvyne dainų ir artojų“.

Tikimės, kad visi, dalyvavę minėjime, nepamirš, jog „Visada žemėje per mažai gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių“, todėl nuo šiol labiau puoselės tiesą, gėrį ir pabandys suprasti „gyvenimą kaip pareigą.“

Juventa Navickaitė, III kl.

Kovo 10, 2020