Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“
Sausio 12-osios rytas Šiluvos gimnazijoje prasidėjo pilietine iniciatyva “Pergalės šviesa”. 8.00 val. dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės, fone skambėjo Eurikos Masytės daina „Laisvė“.

Be degančių žvakučių languose gimnazijos stadione nuo ankstaus ryto liepsnojo „Laisvės“ laužas, prie kurio susirinko visa  gimnazijos bendruomenė. Gimnazijos direktorius Rimas Puidokas pakvietė tylos minute pagerbti žuvusiuosius, pasidalino atsiminimais, vėl atgimė išgyventi jausmai, matyti vaizdai. Direktorius kvietė pamąstyti, ką mums kiekvienam reiškia laisvė šiandien, ar mūsų kasdieniai darbai byloja, kad esame jos verti. 

   Sausio 12-osios dienos  istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokos buvo skirtos 1991 metų sausio 13-osios įvykiams atminti. Žvelgiant į nuotraukas buvo prisiminti laisvės gynėjai, kovoję už laisvę ne ginklais, o drąsa ir vienybe, paaukoję už ją gyvybes. Pamokose mokiniai atliko užduotis ir buvo kviečiami susimąstyti apie tai, kokias galimybes suteikia laisvė Lietuvai ir kiekvienam jos piliečiui. 

    Branginkime sunkiai iškovotą ir apgintą laisvę, saugokime ir stiprinkime savo valstybę.

      Istorijos mokytoja Renata Pielikienė

Sausio 17, 2024

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras