Europos kalbų dienos minėjimas ,,Europos kalbos – langas į ateitį“
Jau nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Europos taryba tiki, kad kalbų mokymas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą.

Mūsų gimnazijos mokiniai, pritardami šiai minčiai, organizavo renginį, kurio metu prisiminė Europos kalbų kilmę, sužinojo ES oficialiąsias kalbas, mokėsi pasisvekinti įvairiomis kalbomis. Ugnius(8kl), Meda (I kl.), Nastia (I kl.), Milana(7 kl.) deklamavo eilėraščius angliškai, ukrainietiškai, rusiškai, lietuviškai. Evelina (II kl.) papasakojo apie lietuvių kalbos kilmę.

Mokytojos organizavo viktoriną apie lietuvių kalbos tarmes, frazeologizmus, uždavė klausimų apie senuosius lietuvių kalbos raštus.

Aktyviausi viktorinos dalyviai buvo penktokai, todėl jiems teko daugiausiai saldžių prizų.

Renginio vedėjai visiems palinkėjo įsidėmėti žodžius, įrašytus Klaipėdoje esančiame paminkle, skirtame išnykusiems lietuviškiems žodžiams: ,,Praeivi, penkios baltų šeimos kalbos jau mirusios, po tavo kojomis išnykę lietuvių kalbos žodžiai. Atmink ir gerbk savo kalbą“.

Bibliotekininkė ir lietuvių kalbos mokytojos

Rugsėjo 27, 2023