Bendri saugumo reikalavimai švietimo įstaigoms.docx

2022 metų vaikų pavėžėjimo grafikas

Pavėžėjimo grafikas.pdfVisuomenės sveikatos biuras informuoja


Gerbiami tėveliai  !


Rudens taku atskubėjęs rugpjūčio keliu nerimą visiems dalyvaujantiems ugdymo procesui. Pandemija, užklupusi priimamus metus, vis dar persekioja, todėl šis rugių ugdymo įstaigos autobusų komplektas: kupinas naujas iššūkis ir keliamas daugiau klausimų nei atsakymų. Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad ugdymo procesas mokyklose turėtų būti organizuojamas, jei reikia, į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus reikalavimus. Su viltimi kreipiamės į Jus: tik atsakingai bendradarbiaudami ir laikydamiesi teisės aktais nustatytų reikalavimų, ugdymo įstaiga sukursime saugią aplinką.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai, atsižvelgdami į nepalankią epidemiologinę situaciją Kauno apskrityje, taip pat atliekų mokymai ir jų kreipimasis į sveikatos apsaugą nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) priemonės Kauno apskrities savivaldybių administracinių teritorijų ugdymo įstaiga, prasidedant 2020/2021 mokslo metams ir kviečia griežtai laikytis nurodytų rekomendacijų.

Rekomendacijos tėveliams:

 1. Draudžiama išleisti vaikus į mokyklas, jei:
 2. Jūsų vaikui pasireiškė karščiavimas (37,3 ° C ir daugiau), ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligoms, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., Šūkis, kosulys, pasunkėjęs gyvenimas ir pan.);
 3. turėti sąlytį su sergančiu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) asmeniu, ir jie yra paskirta privaloma izoliacija;
 4. kurie buvo išvykę į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktą šalį ir iš kurios sugrįžus privaloma 14 dienų izoliacija.
 5. Nepamirškite, kad mokinių lydėjimas į mokyklas yra ribojamas. Rekomenduojama atsisveikinti su palydėtu mokiniu prie įėjimo į mokyklą lauke. 
 6. Vadovaukitės ugdymo įstaigos vadovo nustatyta vidine tvarka ir nurodymais, susijusiais su COVID-19 (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigoje.
 7. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų klasių mokiniams gali būti skiriami skirtingi įėjimai į mokyklos patalpas, skirtingas klasių/srautų grupavimas siekiant maksimaliai išvengti skirtingų amžiaus grupių/klasių kontakto tarpusavyje. 
 8. Gali būti pakoreguotas mokyklos darbo, pamokų ar pertraukų laikas, tvarkaraščiai.
 9. Maitinimas neorganizuojamas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai.
 10. Maksimaliai išnaudojamos galimybės pamokas, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko klasėse.
 11. Esant poreikiui, bet kuriuo metu pamokos gali būti pradėtos organizuoti nuotoliniu būdu.
 12. Jeigu Jūsų vaikui ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), šie mokiniai kuo skubiau turi būti paimti iš ugdymo įstaigos, konsultuojamasi su karštąją koronaviruso linija 1808 arba susisiekiama su šeimos gydytoju.
 13. Aprūpinkite mokinį nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis (toliau – kauke). Išmokykite teisingai naudoti šią priemonę:
 14. kaukė turi dengti nosį ir burną;
 15. negalima liesti kaukės išorinio paviršiaus arba palietus būtina nusiplauti rankas;
 16. neviršyti vienkartinių kaukių dėvėjimo laiko.
 17. Kitos virusų plitimą ribojančios priemonės išlieka tokios pačios, kaip ir naudojantis viešuoju transportu, lankantis renginiuose, prekybos centruose ar kitose viešo susibūrimo vietose:
 18. dažnas rankų plovimas;
 19. nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfekantai;
 20. kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas;
 21. saugaus atstumo laikymasis arba kaukių dėvėjimas


Linkiu sėkmingų ir atsakingų mokslo metų!

Prevencinės COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) priemonės – saugus atstumas, rankų ir kosėjimo bei čiaudėjimo higiena, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas, nesilankymas viešose vietose, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 


Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiai (karščiavimas, šūkis, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba galima su savo šeimos gydytojų konsultacijomis.